Phuket Adası, Yeni Evli Çiftlerin En Gözde Balayı Noktası!

Herhangi bir adaya düşseniz yanınıza almak isteyeceğiniz 3 şey ne olurdu bilemiyoruz; ancak şunu biliyoruz ki; her zaman havanın güzel olmasıyla ün salmış Phuket Adası’na gidecek olsanız yanınıza eşinizi almanız yeterli olacaktır. Yeni evli çiftler için adeta biçilmiş kaftan niteliğinde olan bu balayı destinasyonu ile hem döndüğünüzde anlatacak birçok anı biriktirme, hem de romantik bir tatil fırsatı yakalayarak evliliğinize harika bir başlangıç yapma fırsatı bulacaksınız.

Birçok Zevke Hitap Eden Sınırsız Olanak!

 

Phuket Adası, Güney Tayland’da bulunan ve anakaraya küçük bir köprü ile bağlanmış, gerek muhteşem manzaraları, gerekse turistik açıdan zenginliğiyle balayı planlayan çiftler için en uygun destinasyondur diyebiliriz. Bünyesinde, eğlenceye önem veren çiftler için bar, kulüp ve disko bulunan Patong Plajı; sakinlikten yana olan çiftler için Kata ve Karon Plajı bulunan Phuket Adası, aynı zamanda farklı bütçelere hitap eden diğer plajlarıyla da göz doldurmaktadır.

 

 

Romantizmin yanı sıra biraz adrenalin arayan çiftlere de güzel bir haberimiz var! Turistik açıdan oldukça zengin bir altyapıya sahip olan ada, balayı süresince biraz da heyecan arayanlar için vazgeçilmez bir destinasyondur. Dalış, jet ski, tekne turları ve parasailing gibi birçok aktiviteyi gerçekleştirme imkanını sunan Phuket Adası, tüm aktiviteleri yapmanıza da olanak tanımaktadır.

Biraz da Kültürlenelim Diyenler?

Phuket Adası, güzel bir düğünün ardından aynı güzellikte bir balayı geçirmek isteyen çiftlere dolu dolu geçirebilecekleri bir tatil imkanı sunuyor demiştik. Ancak, “hayat hem eğlenmek hem de biraz öğrenmektir” diyenlerdenseniz, adanın turistik ve kültürel anlamdaki zenginliğinden de rahatlıkla faydalanabileceğinizi söylememiz gerekmektedir. Balayı süresince gezebileceğiniz birçok kültürel altyapıya sahip ada, her anlamda sizi tatmin edecek boyutlara ulaşmış boyutta diyebiliriz.

Phuket Adası, gezilip görülmesi gereken tapınakları, manzara izleyebileceğiniz panoramik noktaları, milli parkları ve şelaleleri ile kültürel anlamda doygunluğa ulaşmanıza olanak sağlamaktadır. Bu kültürel alanlar dışında, ada yakınlarındaki Mercan Adaları, Phang Nga Milli Parkı ve Koh Phi Phi Adası gibi doğa harikası yerleri görebilmek içinde tekne turları düzenlenmektedir.

Phuket Adası Bölge Mutfağının En Güzel Adresi!

Balayı süresince gezmek, eğlenmek, romantik dakikalar geçirmek ve kültürlenmek dışında yeme içmenin de önem taşıdığını biliyor ve size farklı lezzetleri tatmanızı sağlayacak bu güzel destinasyonu tanıtmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Acı mı seviyorsunuz? Afiyetle yanacaksınız! Baharat? Damağınızdaki lezzetin çok ötesinde, işi gücü bırakıp aktar olup bütün gün baharatçıları gezebilirsiniz. Hemen hemen her yemekte eklenmiş olan acı, tatlı, ekşinin aralarındaki dengeye bayılacaksınız. Enterasan yemek deneyimlerine meraklı olan çiftleri de kızarmış böcekler bekliyor!

Phuket Adası, evliliğe attığınız ilk adımlardan biri olan balayı süresince size hem bölge mutfağını hem de dünya mutfaklarının en güzel örneklerini sunuyor. Bünyesinde bulundurduğu yüzlerce restoran sayesinde, Tay ve dünya mutfaklarını tatma imkanını bulabileceğiniz adada, farklı lezzetlerle damağınızı buluşturarak yenilikleri keşfetmenize olanak tanınmış oluyor.

Bir balayı tatilinden fazlasını ayağınıza getiren bu adayla tanışma vaktinizin geldiğini düşünüyorsanız, hiç zaman kaybetmeden evlilik heyecanınıza bu tatilin heyecanını da katmanızı öneriyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir