Cenneti Andıran Balayı Destinasyonu Karayipler Sizi Bekliyor!

Karayip Adaları, coğrafi olarak Batı Hint Adaları ve Karayip Denizi’ni çevreleyen sahilleri kapsayan bir bölgede yer almaktadır. Özellikle doğal güzellikleriyle ön plana çıkmış olan ve güneşin kendini bu doğal güzelliklerle bir bütün haline getirdiği bu adalar bütünü, birçok çiftin favori balayı destinasyonu arasında yer almaktadır diyebiliriz. Atlas Okyanusu üzerinde yer alan adalar, dünyanın tüm noktalarından turist ağırlamasıyla hem tatil, hem de balayı düşünenler için en uygun tatil beldesidir.

 

Karayip’te balayı süresince romantik anların yanı sıra unutulmaz aktivitelerle birçok anı biriktirebilmeniz de mümkündür. Aktivite açısından oldukça zengin olan Karayip Adaları, çeşitli su sporları, plaj voleybolu ve sörf gibi birçok olanağı size sunmakta ve adrenalin tutkunu çiftler için de biçilmez kaftan olma özelliği taşımaktadır.


“Yedik, içtik her şey süper! Sıra geldi ödemeye…” diyen sesinizi duyar gibiyiz. Ancak endişelenmeyin her konuda sizi bilgilendirdiğimiz gibi Karayipler’de kullanacağınız para birimini de elbette söyleyeceğiz. Karayip’te balayı düzenleyen çiftlerin ziyaret edecekleri adaya uygun para birimi veya Euro ile Dolar olarak ödeme yapmaları gerekmektedir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta, ziyaret gerçekleştirmeyi düşündüğünüz adada hangi para biriminin geçtiğidir. Bunun sebebi her adanın farklı yerel para birimine sahip olabilmesi ve Euro kabul eden adalarda Doların; Dolar kabul edilen adalarda Euro’nun kabul edilmiyor olabilmesidir.

 Karayip’te Balayı İçin Düğün Tarihi Değiştirilir!

 

Karayip Adaları her ne kadar harika bir balayı destinasyonu olsa da, ziyaret etmek için ideal olan tarihler bulunmaktadır. Tropikal iklimin hakim olduğu Karayipler’de Aralık ile Mayıs ayları arasında kuru bir hava; Haziran ile Kasım ayları arasında da yağışlı bir hava kendini göstermektedir. Bu nedenle Karayip’te balayı planlayan çiftlerin, gidecekleri tarihi bu mevsimsel hareketlere bağlı olarak planlamaları daha uygun olacaktır.


Zaman zaman yoğun fırtınaların hakim olduğu Karayip Adaları için iklimin en uygun olduğu sezon aralığı Aralık ile Temmuz ayları arasındadır. Güçlü fırtınaların yaşandığı Ağustos ve Eylül ayları ise bölgeyi ziyaret etmek için pek uygun tarihler değildir demek yanlış olmaz.

Karayip Adaları Arasında En Gözde Ada: Barbados!

Daha önce de belirttiğimiz gibi, birçok çiftin balayı için favorisi haline gelmiş olan ve en gözde balayı destinasyonu olarak görülen Karayip Adaları, bünyesinde birçok adayı barındırmaktadır. Ancak bu adalar arasında en çok göze çarpan ve en çok ziyaret alan adalar arasında Barbados Adası ilk sırada yer almaktadır.

Deniz, kum ve güneş üçlüsünün romantizminiz ile birleşeceği bu fevkalade ada turizm sezonlarında sınırlı sayıda ziyaretçi kabul etmesi sayesinde, doğal güzelliğini ve zenginliğini koruyarak tüm ihtişamını yeni evli çiftlere sunmaya hazır bir biçimde beklemektedir diyebiliriz.


Karayip’te Balayı İçin Nasıl Bir Güzergah İzlemeniz Gerekiyor?

Biliyoruz ki, balayı destinasyonu olarak uzak mesafeli bir noktayı ele aldık. Ancak, her ne kadar uzak da olsa çok da çileli bir ulaşım olmadığını söylemeden edemeyeceğiz. Her adası farklı Avrupa ülkelerinin sömürgesi olan Karayip Adaları arasından Avrupa toprağı sayılanlara, Fransa ve Hollanda üzerinden aktarma yaparak ulaşabilirsiniz.

Bu güzergahlar dışında, İspanya üzerinden aktarma yaparak da ulaşım olanağı bulunan bu balayı destinasyonu, Amerika Birleşik Devletleri veya İngiltere üzerinden uçuşlar ile de keyifli bir tatil yapma imkanı sunmaktadır. Ancak seçtiğiniz ulaşım yolunu gerçekleştirmeden önce uygulamanız gereken vize gereklilikleri olabileceğinden, seyahatinizi gerçekleştireceğiniz rota üzerindeki gerekli dokümanları incelemeniz ve ona uygun seyahat gerçekleştirmeniz daha doğru olacaktır.

Peki Karayip’te balayı için kaç saat uçmanız gerekiyor? Aslında sizin için en önemli sorulardan biri olduğunu ve kimi çiftlerin uçmaktan pek de keyif almadığını biliyoruz. Ancak balayı destinasyonu olarak seçtiğiniz Karayipler ve deniz, kum ve güneş üçlüsüne kavuşmanızın 11-12 saat kadar süreceğini baştan belirtmekte fayda var. İşinize karışmak gibi olmasın ama düğünün ardından yorgunluğunuzu gökyüzünde güzel bir uykuyla atıp dinç bir şekilde harika bir tatile başlamanız için de iyi bir fırsat olabilir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir